Warto kupować samochód w komisie Warszawa - Autogarden.

Renault-Clio-Mk4_06.jpgZakup samochodu używanego w naszym komisie to czysta przyjemność. Ograniczamy formalności do minimum by klient mógł skupić się na wyborze auta, które się mu podoba. Samochody, które skupujemy są przez nas szczegółowo sprawdzane by przyszły właściciel mógł przez długi czas cieszyć się z użytkowania pojazdu. To jednak całkowicie nie zwalnia kupującego z konieczności samodzielnego sprawdzenia auta. Przedstawimy kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy kupnie samochodu używanego.

 

Kupując samochód w komisie musimy zdawać sobie sprawę, że nie jest to sprzedawca prywatny i cena o ile ulegnie obniżeniu, nie będzie to znaczna kwota. Ponadto musimy kontrolować emocje by nie kierowały one nami podczas wyboru samochodu. Decyzja o zakupie tego konkretnego auta powinna być przemyślana, ponieważ dotyczy ona środka lokomocji, jakim będziemy się przemieszczać. Powinniśmy postawić na bezpieczeństwo i komfort jazdy przy codziennym użytkowaniu gdyż dla wielu z nas samochód pełni ważną rolę również w pracy. Przed zakupem samochodu warto sprawdzić, jakie samochody nas interesują, wybrać model i markę oraz zasięgnąć opinii użytkowników znajdujących się na wiodących portalach motoryzacyjnych i forach internetowych. Porównać ceny i oferty, a potem skonfrontować ją z naszym posiadanym budżetem. Kiedy będziemy już zdecydowani możemy zacząć przeglądać ogłoszenia i umawiać się na spotkania w celu oględzin auta i jazdy próbnej.

Pierwszym elementem, jaki warto sprawdzić jest nadwozie pojazdu. Stan lakieru, brak korozji i odprysków, dopasowanie poszczególnych części samochodu, barwa reflektorów a także ich ułożenie. Powinniśmy zajrzeć również do wewnętrznej części poszycia oraz do wnęki koła zapasowego. Kolejnym detalem są szyby – dzięki logu producenta i numerom możemy dowiedzieć się czy były wymieniane i czy są oryginalne. Po obejrzeniu samochodu z zewnątrz, warto przyjrzeć się podwoziu – w tym celu, jeśli nie znamy się na mechanice samochodowej powinniśmy zabrać ze sobą specjalistę w tej dziedzinie. Zadbane opony świadczą dobrze o właścicielu auta. Ostatnim punktem przed zakupem pojazdu powinno być obejrzenie go wewnątrz i jazda próbna. Jeśli wszystko okaże się w porządku – posiadanie wymarzonego samochodu to tylko kwestia podpisania umowy i zarejestrowania pojazdu. Temat rejestracji omawialiśmy wcześniej. Znajduje się on na naszej stronie w jednym z poprzednich artykułów.

logo audi logo fiat logo opel logo renault logo seat logo skoda logo subaru logo suzuki logo toyota logo volkswagen

Powered by MtechCMS. Obsługę serwisu zapewnia Mtechnology - profesjonalne usługi IT