Ulubione auta kobiet

dwie kobiety na starym samochodzieCoraz więcej kobiet zasiada za kierownicą samochodów i radzą sobie one znacznie lepiej niż mężczyźni. Tak wynika z analiz przeprowadzonych przez Komendę Główną Policji – tylko ok. 21% wypadków drogowych powodują Panie. Kobiety są bardziej uważne i ostrożne od mężczyzn, dostosowują styl swojej jazdy do warunków atmosferycznych i możliwości technicznych swoich samochodów.

Z okazji Dnia Kobiet Towarzystwo Ubezpieczeń Liberty przygotowało ranking marek samochodów, jakimi najczęściej jeżdżą Polki w danym województwie. Dane opierają się na informacjach o markach samochodów, jakie ubezpieczały Panie w 2014 r.

Województwo

Marka pojazdu

Zachodnio-Pomorskie

Volkswagen

Pomorskie

Renault

Warmińsko-Mazurskie

Ford

Podlaskie

Volkswagen

Lubuskie

Opel

Wielkopolskie

Opel

Kujawko-Pomorskie

Renault

Mazowieckie

Opel

Lubelskie

Volkswagen

Dolnośląskie

Volkswagen

Łódzkie

Peugeot

Opolskie

Volkswagen

Śląskie

Volkswagen

Świętokrzyskie

Volkswagen

Podkarpackie

Renault

Małopolskie

Peugeot

 

 

Z rankingu dowiedzieć  możemy się także, że kobiety przeznaczają przeciętnie 10% więcej na ubezpieczenie samochodu niż mężczyźni. Oprócz ubezpieczenia OC Panie kupują także AC, które rozszerzają według uznania.

Poza danymi statystycznymi możemy stwierdzić, że kobiety potrzebują samochodu funkcjonalnego, bezpiecznego i atrakcyjnego wizualnie. Podczas gdy najczęściej wybieranym kolorem przez mężczyzn jest nadal czarny, srebrny i biały Panie nie boją się odważnej kolorystyki w odcieniach czerwieni, pomarańczu, często brązu i fioletu. Nie da się ukryć, że to ostatnie kryterium jest dla kobiet najbardziej istotne. Nie przeszkadza, gdy pojazd jest małych gabarytów, ale ważna jest także pojemność bagażnika. W odróżnieniu od mężczyzn przeważnie wybierają samochód dla siebie i dzieci. Dodatkowym plusem jest ergonomiczność oraz bezawaryjność.

W naszym komisie każda z Pań z pewnością znajdzie coś dla siebie. W swojej ofercie posiadamy szereg samochodów w przystępnych cenach, które spodobają się każdej kobiecie np. VW Beetle czy VW Golf. Ponadto pragniemy podkreślić, że samochody dostępne w naszym komisie są starannie sprawdzane i gotowe do jazdy.

Zapraszamy wszystkie Panie do zapoznania się z flotą naszych pojazdów w zakładce samochody na sprzedaż i kontaktu w celu umówienia się na jazdę próbną!

logo audi logo fiat logo opel logo renault logo seat logo skoda logo subaru logo suzuki logo toyota logo volkswagen

Powered by MtechCMS. Obsługę serwisu zapewnia Mtechnology - profesjonalne usługi IT