Jak sprzedać samochód po jak najwyższej cenie?

Vw Beetle 2.0 Tsi 200 Km laptimerKażdy posiadacz używanego samochodu chciałby sprzedać go po jak najwyższej cenie. Aby jednak tak się stało należy popracować nad jego wyglądem wizualnym by zwiększyć szanse na sprzedaż. Nasz skup Autogarden przygotował kilka porad dotyczących przygotowania samochodu do sprzedaży.

 

Pierwszym elementem, o jaki warto zadbać jest pełna dokumentacja auta – postaraj się zgromadzić historie napraw, przeglądów i dokumentacje serwisową samochodu. Posiadając wszelkie dane dotyczące auta staniesz się osobą rzetelną i wiarygodną w oczach kupującego. Ponadto może to zwiększyć cenę samochodu i zmniejszyć czas oczekiwania na finalnego nabywcę.

Następnym ważnym aspektem, na który zwracają uwagę potencjalni nabywcy jest stan nadwozia. O lśniący lakier zadbamy samodzielnie udając się do profesjonalnej myjni. Jednak przy zniszczonym, starym lakierze trzeba udać się do profesjonalisty w tym przypadku lakiernika. Specjalistyczny zakład przeprowadzi renowację powłoki lakierniczej czyli polerowanie, nabłyszczanie i woskowanie karoserii. Nie powinniśmy zapominać o pielęgnacji czarnych gumowych i plastikowych elementów nadwozia – pomogą nam w tym różnego rodzaju preparaty dostępne na rynku takie jak czernidła, silikony i renowatory kokpitu. Kupujący zwracają uwagę na czyste zakamarki – warto więc wyczyścić progi, nadkola i szczeliny między elementami nadwozia oraz zadbać o wygląd opon i felg. Do czyszczenia tych ostatnich używamy specjalnych preparatów chemicznych dostępnych w sklepach z kosmetykami samochodowymi lub na stacjach paliwowych.

Kiedy skończymy zewnętrzną pielęgnację samochodu należałoby zająć się jego wnętrzem. W tym celu dokładnie odkurzamy tapicerkę, wykładziny oraz podsufitkę. W przypadku zabrudzeń konieczne może okazać się chemiczne pranie tapicerki. Gdy skończymy prace z elementami materiałowymi przyjdzie kolej na kokpit i elementy plastikowe. Powinniśmy je umyć i zakonserwować błyszczącymi lub matowymi preparatami. Do wszystkich prac przy czyszczeniu Państwa pojazdu radzimy używać sprawdzonych preparatów renomowanych firm. Pozwoli to na uzyskanie lepszego efektu pracy w zdecydowanie krótszym czasie.

Chcąc sprzedać samochód nie muszą się Państwo stosować do powyższych porad – zwiększą one jednak szanse jego sprzedaży jak i na pewno będą miały wpływ na cenę. Jeśli jednak nie mają państwo czasu lub ochoty na pielęgnację samochodu możecie wstawić swój używany samochód do komisu bądź sprzedać go w skupie. To pracownicy komisu zajmą się przygotowaniem auta do sprzedaży. Profesjonalnie wycenią samochód i sprawdzą jego stan techniczny, aby przedstawić najlepszą ofertę sprzedażową. Państwo tylko podpiszą stosowne dokumenty i wybiorą formę płatności. Już dziś zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z formularza zgłoszenia auta do skupu!

logo audi logo fiat logo opel logo renault logo seat logo skoda logo subaru logo suzuki logo toyota logo volkswagen

Powered by MtechCMS. Obsługę serwisu zapewnia Mtechnology - profesjonalne usługi IT