Opony wielosezonowe

audi a6 tfsi prawa strona, czarne felgiOpony całoroczne to kompromis pomiędzy oponami letnimi a zimowymi. Z nadejściem nowego sezonu nie musimy zaprzątać sobie głowy wymianą opon i w konsekwencji ponosić dodatkowych kosztów. Ale czy tak naprawdę opony wielosezonowe mają tylko plusy? Ten rodzaj ogumienia ma zarówno zwolenników jak i przeciwników. Opony całoroczne produkowane są ze specjalnej mieszanki gumy, która dostosowuje się do wysokich i niskich temperatur, co za tym idzie mogą być użytkowane zarówno latem jak i zimą. Dodatkowo opony te wyposażone są w bieżnik posiadający większą liczbę lameli w porównaniu do ogumienia letniego.

W testach magazynów motoryzacyjnych opony całoroczne nie zyskują jednak wyników lepszych niż te przygotowane na dany sezon. Polecane są kierowcom, którzy poruszają się po drogach miejskich w regionach, które nie cechują się dużymi wahaniami temperatur i częstymi zmianami pogodowymi. Są bowiem przystosowane do sprawdzania się w każdą aurę, gdy warunki atmosferyczne są umiarkowane. Nie oznacza to jednak, że nie zapewniają odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Wielu użytkowników decyduje się na zakup opon wielosezonowych ze względu na oszczędności, nie muszą bowiem kupować ani składować dwóch kompletów opon. Nie muszą także przejmować się ich wymianą. Jednak powinni być gotowi na pewne kompromisy – ostra, wyczynowa jazda na nich nie jest wskazana, bowiem sprawdzają się w sezonach przejściowych jednak nie są precyzyjnie dopasowane do warunków każdej z pór roku.Popularność opon całorocznych jest duża w niektórych krajach. Opony wielosezonowe kierowcy w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej stosują bardzo często.

W naszym skupie samochodów mogą Państwo również zakupić zestawy opon letnich, zimowych oraz całorocznych. Zajmujemy się także wulkanizacją. Samochody dostępne w naszym komisie wyposażone są często w nowe opony. Kilka aut w naszej ofercie posiada opony wielosezonowe takich firm jak : Continental, Dunlop czy Uniroyal. Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą z nami zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą i kontaktu.

logo audi logo fiat logo opel logo renault logo seat logo skoda logo subaru logo suzuki logo toyota logo volkswagen

Powered by MtechCMS. Obsługę serwisu zapewnia Mtechnology - profesjonalne usługi IT