Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu

białe audi a6 tfsi przódFirma AutoGarden dzięki zdobytemu długoletniemu doświadczeniu jest w stanie doradzić Państwu na co zwrócić uwagę przy zakupie pojazdu.

 

Najprościej by było kupić auto nowe, świeżo wyprodukowane, w salonie pachnące jeszcze fabryką. Jest to jednak wydatek często przekraczający przeciętnego Kowalskiego. Dlatego nie jest dziwne, że dużym powodzeniem nie tylko na świecie, a także w Polsce cieszą się samochody używane.

Analizując ofertę rynku wtórnego aut używanych dochodzimy do wniosku, że mnogość oferowanych samochodów znacznie przewyższa popyt na nie. Aby jednak dokonać właściwego wyboru firma Auto Garden ( skupsamochodowwarszawa.pl ) jest w stanie dać wskazówki jak zminimalizować ryzyko zakupu auta.

Gdy znajdziemy interesujące nas ogłoszenie zwracamy uwagę czy zamieszczone informacje posiadają: numer telefonu do sprzedawcy, czytelne „ostre zdjęcia”, dokładny opis, numer VIN, przebieg, czy oferent budzi nasze wstępne zaufanie. Auta z wyjątkowo niską ceną radzimy od razu odrzucić.

Gdy już widzimy sprzedawany pojazd w realu weryfikujemy jego wygląd z zamieszczonymi zdjęciami. Dokumenty gdy budzą jakąkolwiek wątpliwości sprawdzamy w Sądowym Rejestrze Zastawów czy auto nie jest objęte zastawem, historię przeglądów i napraw oraz dodatkową dokumentację serwisową ( faktury, rachunki itp.). Patrzymy czy jest aktualne ubezpieczenie i przegląd techniczny. Gdy jest wszystko w porządku sprawdzamy stan karoserii pojazdu: zwracamy uwagę na wgniecenia, ubytki lakiernicze, zaprawki malarskie, ślady korozji. Szczególną uwagę skupiamy na szczelinach między elementami sąsiadującymi auta. Wszystkie powinny być równe. Różnice wskazują na uprzednią wypadkowość samochodu oraz niefachową naprawę. Wygląd wewnętrzny auta jest nam w stanie podpowiedzieć wiele o historii i kulturze użytkowania. Tu w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na przebieg. Zachowując szczególną czujność skupiamy się na: kierownicy, gałce zmiany biegów, fotelu kierowcy, pedałach sprzęgła, hamulca i gazu. Elementy te np. przy wieku pojazdu 2-4 lat i przebiegu 50-100 tyś. km. nie powinny być nadmiernie powycierane, a kierownica na nowo obszyta skórą. Kolejnym istotnym ruchem jest jazda próbna po równej oraz wyboistej nawierzchni. Tu szczególną uwagę zwracamy na równe obroty silnika, brak dziwnych odgłosów ze skrzyni biegów, stuków pochodzących z zawieszenia, ściągania przy hamowaniu. Zaglądając pod maskę oglądamy silnik i ewentualne wycieki płynów. Naszą czujność powinien budzić fakt umycia silnika i jego upiększająca kosmetyka. Aby określić brak wycieków jednostki napędowej ta powinna mieć tzw. „kurz i brud” eksploatacyjny.

Zdajemy sobie sprawę, że istotne wskazówki jakie przekazaliśmy Państwu mogą dla części osób być nie dość czytelnymi wyznacznikami. Dlatego też w wypadku wątpliwości radzimy przed ostateczną decyzją i płaceniem zaliczek zasięgnąć informacji u mechanika lub osoby znającej się na samochodach, a najlepiej udać się do Stacji Serwisowej Kontroli Pojazdów lub Autoryzowanej Stacji Obsługi w celu weryfikacji technicznej stanu wybranego przez Państwa samochodu.

Zamieszczając powyższe informacje firma AutoGarden prowadząca auto skup, sprzedaż i zamianę samochodów jest przekonana, że znacznie wyjaśniła Państwu jak kupić używany samochód, który ma służyć jeszcze długo i bezproblemowo.

logo audi logo fiat logo opel logo renault logo seat logo skoda logo subaru logo suzuki logo toyota logo volkswagen

Powered by MtechCMS. Obsługę serwisu zapewnia Mtechnology - profesjonalne usługi IT