Finansowanie zakupu samochodu - kredyt na zakup pojazdu.

 Audi A4 skórzana tapicerka, wnętrze tyłDecyzja o podjęciu zakupu samochodu często wiąże się z potrzebą posiłkowania się finansowaniem zewnętrznym. Kredyt samochodowy jest jedną z najtańszych metod pozyskania upragnionego pojazdu. Decyzji takiej jednak nie powinniśmy podejmować zbyt szybko i emocjonalnie. Finansowanie zewnętrzne pojazdu ( w tym wypadku przybliżamy Państwu produkt jakim jest kredyt samochodowy) pozwala zrealizować marzenia o wymarzonym własnym aucie osobom , które nie mogą sobie pozwolić na jednorazowy tak duży wydatek.

 

Najistotniejszym warunkiem jest zdolność kredytowa. Spełniając ten parametr chcemy nakreślić Państwu procedury jakimi się kieruje większość banków. Należy mieć świadomość, że nie każdy samochód może być finansowany. Limitem jest tutaj wiek samochodu oraz długość okresu kredytowania. Większość instytucji kredytujących wymaga aby suma tych dwóch parametrów absolutnie nie przekraczała 18 lat. Inną barierą jest wartość kredytowanego pojazdu –banki ustalają kwotę minimalną i maksymalną kredytu. Znaczy to, że samochody bardzo drogie lub zbyt tanie nie zastaną zakwalifikowane do kredytu. Limity finansowe dobrane są na poziomie najczęściej od 5000zł. do 175000zl.

Należy także nadmienić o prawie własności i zastawie na samochodzie. Instytucja finansująca staje się udziałowcem i współwłaścicielem auta , a w przypadku zalegania z płatnościami lub zaniechania płacenia wg. Umowy podpisanej z bankiem( kredytowany pojazd jest traktowany jako zastaw – konsekwencją takiego zapisu jest często wpis w dowodzie rejestracyjnym lub/i w karcie pojazdu ) przedmiot umowy staje się własnością tego ostatniego. Bardzo istotną sprawą przy kredycie samochodowym jest cesja praw z polisy autocasco pojazdu. Tutaj instytucja finansująca staje się beneficjentem polisy przy uszkodzeniu pojazdu z winy osoby kredytującej i przy kradzieży. W wymienionych powyżej przypadkach pieniądze z polisy autocasco trafią do banku, co jest w gruncie rzeczy korzystne dla konsumenta gdyż pieniądze z podpisanej i wykupionej polisy ubezpieczeniowej idą na poczet zaciągniętego zobowiązania i to dzięki temu klient banku nie jest przymuszony do płacenia za rzecz, której już nie posiada bądź jest zniszczona i nie nadaje się do naprawy lub odbudowania. Pamiętać musimy także o dodatkowych opłatach i prowizjach, których niestety nie jesteśmy w stanie uniknąć. Mamy nadzieję, że w znacznym stopniu przybliżyliśmy Państwu pojęcie kredytu na zakup samochodu.

Pragniemy nadmienić o tym, że współpracujemy z profesjonalnymi firmami od wielu lat finansującymi zakupy samochodów. Zapraszamy do współpracy i odwiedzenia naszej firmy.

logo audi logo fiat logo opel logo renault logo seat logo skoda logo subaru logo suzuki logo toyota logo volkswagen

Powered by MtechCMS. Obsługę serwisu zapewnia Mtechnology - profesjonalne usługi IT