Sprzedaż samochodów na giełdzie, czy w komisie? Autokomis Warszawa.

Honda CRZ benzyna + hybryda na sprzedaż.Chcąc sprzedać swój używany samochód często stajemy przed wyborem sposobu i miejsca, w jakim go sprzedamy. Każdy z nas chciałby zrobić to jak najlepiej, aby szybko i bezproblemowo sprzedać swoje auto, a dodatkowo nie stracić na transakcji. Na rynku wtórnym możemy sprzedać samochód w komisie, na giełdzie, w skupie bądź publikując ogłoszenie – każda z opcji ma swoje wady i zalety.

 

Sprzedając samochód na giełdzie trzeba uzbroić się w cierpliwość i zarezerwować wolny czas. Giełdy najczęściej odbywają się w weekendy, lecz nie ma pewności, że sprzedamy auto podczas pierwszej wizyty. Każdorazowy wjazd na giełdę samochodów wiąże się z kosztami oraz poświęconym temu procesowi czasem, a nie jesteśmy pewni, że przeprowadzimy transakcje. Ponadto przedstawiając tam swoją ofertę musimy przygotować się na to, że potencjalni kupcy będą zaniżali wartość naszego pojazdu i porównywali go ze stanem innych dostępnych na giełdzie, często w dyskusyjnym czy wręcz złym stanie technicznym samochodów. Może to mocno zaniżyć cenę sprzedaży. Sprzedaż samochodu w takich okolicznościach także nie zawsze jest bezpieczna, ponieważ nie wiemy czy trafimy na uczciwego kupującego.

Kolejną opcją sprzedaży samochodu jest umieszczenie ogłoszenia na portalu motoryzacyjnym. Wybierając to rozwiązanie samodzielnie musimy przygotować samochód do sprzedaży. Zadbać o jego wygląd i serwis, a także skonstruować treść ogłoszenia i uwiecznić samochód na fotografiach. Następnie pozostaje tylko czekać na telefony od zainteresowanych zakupem naszego samochodu. Jeśli na rynku jest dużo aut podobnych do naszego możemy spodziewać się dłuższego czasu oczekiwania na kupca. Może się także zdarzyć, że wśród setek ofert nasze ogłoszenie nie zostanie zauważone – to rozwiązanie okazuje się dość pracochłonne i nie mamy pewności, że auto zostanie sprzedane.

Następnym rozwiązaniem jest wstawienie samochodu do komisu i oczekiwanie na jego sprzedaż. Plusem tej opcji jest to, że zostajemy odciążeni zajmowaniem się samochodem i poszukiwaniem kogoś, kto zechce kupić nasz samochód. Pracownicy komisu zajmą się pielęgnacją samochodu, serwisem oraz wystawieniem oferty sprzedażowej na wszystkich wiodących portalach motoryzacyjnych. Wszelkie te działania są bezpłatne, a my w każdej chwili możemy odebrać samochód. Koszty poniesiemy dopiero po zrealizowaniu transakcji, gdy komis pobierze swoja prowizję od sprzedaży.

Jeśli jednak bardzo zależy nam na czasie warto sprzedać samochód w skupie samochodów. Pracownicy skupu wycenią nasz pojazd i przygotują ofertę kupna-sprzedaży, która usatysfakcjonuje obie strony. Wybierając to rozwiązanie możemy być pewni, że oszczędzimy czas i nie stracimy pieniędzy. To bezpieczna i komfortowa opcja, bo pieniądze możemy otrzymać zarówno przelewem jak i w gotówce.

logo audi logo fiat logo opel logo renault logo seat logo skoda logo subaru logo suzuki logo toyota logo volkswagen

Powered by MtechCMS. Obsługę serwisu zapewnia Mtechnology - profesjonalne usługi IT