Kiedy sprzedać używane auto?

opel astra 2013 kombiDla wielu posiadaczy samochodów w pewnym momencie jego użytkowania nadchodzi okres, w którym zaczynają zadawać sobie pytanie, kiedy najlepiej sprzedać używane auto? Statystyki pokazują, że najkorzystniej sprzedać samochód, gdy nie przekroczył on siedmiu lat – mniej istotne jest czy kupiliśmy go w salonie czy na rynku wtórnym. Po tym okresie wielu pojazdom kończy się okres gwarancyjny a koszty napraw wzrastają. Co za tym idzie zwiększa się także wartość eksploatacji samochodu.

Kolejne pytanie brzmi – Jaką porą roku najlepiej sprzedać samochód? Najwięcej samochodów sprzedawanych jest wiosną i na początku jesieni. Po wakacjach dużo osób decyduje się na sprzedaż swoich używanych samochodów. Chcą je zbyć i zakupić coś innego przed rozpoczęciem zimy. Sprzedawcy biorą pod uwagę także tempo spadku wartości samochodu – czasem może się ono okazać wręcz zaskakujące. Wpływa na nie wiele czynników takich jak: przebieg, cena zakupu, wyposażenie dodatkowe czy zmieniające się modele. Duży wpływ na decyzję sprzedaży ma także okres ubezpieczenia. Zwykle auta sprzedawane są w czasie, kiedy wygasa ważność ubezpieczenia.

Wszystkich zainteresowanych sprzedażą swoich używanych samochodów zapraszamy do kontaktu z naszym skupem samochodów. Gwarantujemy profesjonalna wycenę auta i najlepszą cenę na terenie Warszawy. Dodatkowo transakcje przeprowadzane w naszym komisie są w pełni bezpieczne a Państwo nie muszą zajmować się formalnościami.

logo audi logo fiat logo opel logo renault logo seat logo skoda logo subaru logo suzuki logo toyota logo volkswagen

Powered by MtechCMS. Obsługę serwisu zapewnia Mtechnology - profesjonalne usługi IT